şartlar ve koşullar

Garanti Koşulları;


Satın almış olduğunuz ürününün garanti süresi, fatura tarihinden itibaren başlar ve en az 2 yıldır. Tüm ürünlerimiz orjinaldir, ithalatçı ve üretici firmaların garantisi altındadır.  Arızalı ürün gönderimlerinde kargo ücreti müşterimize aittir. Kargodan kaynaklı hasarlar için kargo görevlisine tutanak tutturulması ve hasarlı ürünün bedelinin kargo firmasından tahsil edilmesi gerekmektedir.  Anlaşmalı servisi olan ürünler değişim sürecinde ürün gönderilirken dikkat edilmesi  gereken hususlar;

Ürün orijinal ambalajı içerisinde eksiksiz olarak fatura fotokopisi ve garanti belgesi ile gönderilmelidir. Kargo ile gönderilecek ürünlerde orijinal kutu üzerine kargo yapılmamalı başka bir kutu içerisinde gönderilmelidir. Değişime uygun olmayan ürünler yetkili servis üzerinden işlem görmektedir.  


Arızalı ürünleri gönderirken dikkat edilmesi gereken hususlar;

Ürünleri doğrudan yetkili servise göndermeniz size garanti dönüş sürecinin kısalması ile daha fazla zaman kazandıracaktır. Bazı markalar; kendi ürünlerine yerinde servis hizmeti verdikleri için bu kontrolü yapmanız önemlidir. Servisimize ulaştırılan ürünler, İthalatçı firmaların servislerine gönderilir, ortama onarım süresi 15 iş günü olup, azami onarım süresi 30 iş günüdür. Ücretli onarımlarda ücretler peşin tahsil edilir. Arıza kabul sırasında yapılan genel incelemede ürünü garanti dışı bırakan bazı problemler anlaşılamayabilmektedir. Daha sonra teknik servis ekipmanlarıyla yapılan ayrıntılı incelemede bu kusurların ortaya çıkması durumunda ürün müşteriye geri iade edilir.TESLİMAT ŞARTLARIAdres Bilgileri


Siparişinizin size en kısa sürede ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız.


Hatalı / Eksik Siparişler


Kargo‘dan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde, bizimle irtibata geçiniz. Paketi açılmış veya hasar görmüş kargoları, kargo yetkilisiyle rapor edip, bizimle irtibata geçiniz.


Kargo Ücreti


İnternet sitemizden yapılan bütün alışverişlerde kargo ücreti ürün boyut/ağırlığına göre değişkenlik göstermektedir. Ürün sipariş sayfasında kargo ücreti varsa ürün bedelinin üzerine eklenir.

Bazı kampanya döneminde ve bazı ürünlerde kargo ücreti tarafımıza aittir. 


Yurtdışına Teslimat


Yurt dışına şimdilik teslimat yapılmamaktadır.


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine Teslimat


KKTC‘ye teslimatımız yoktur. Bu gönderi yurt dışı teslimat şartlarına tabidir.


 


İADE ŞARTLARI


İade süresi kaç gün?Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilinirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.İade şartları nelerdir?İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.


• Ürünün faturası, 

• İade formu, 

• 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.


sendelamarket.com 'a iade için gönderilen ürünler incelenir ve ürünün hasarsız, kullanılmamış ve eksiksiz olduğu tespit edildikten iade kabul edilir. Ürünün kullanılmış olması, teslimat kapsamındaki aksesuarları ve yardımcı ürünleri, ambalajı olmaması halinde iade kabul edilmez.


Bilgisayar, notebook, netbook, all in one pc gibi ürünlerin ekranında bulunan koruma bandı çıkartılmamış, çizik, hasar vs olmamalıdır.

Ürün kutu içeriğinde bulunan tüm aksesuarlar (şarj aleti,adaptör.mouse vs) eksiksiz ve hasarsız olmalıdır.

Orjinal kutu üzerinde hiç bir bozulma olmamalıdır. (kargo etiketi, yazı vs..)

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.


İadenizin kabul edilmesinin ardından iade bedelinin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 - 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

 


Nasıl iade edeceğim?Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi bu sayfadaki ürün iade formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen iade formunu doldurarak ürünü Sürat Kargo ile tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Sürat Kargo ile yaptığınız gönderimlerde sizden herhangi bir kargo ücreti alınmayacaktır. Kargo ücreti iade işlemi yapılırken düşülecektir. Diğer kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.